ŽELATINA RYBÍ PRÁŠKOVÁ 250 g

Kód: 1857
Značka: Mo
329 Kč 131,60 Kč / 100 g

Profesionální čistá želatina s všestranným použitím, jak v gastronomii, tak cukrařině – pro želatinové polevy, krémy, pěny (mousse), restaurační moučníky (panna cotta), šlehačky a další.
Použití práškové želatiny je velmi podobné, jako u plátkové – želatina nejdříve musí nabobtnat a poté rozpustit v teplé směsi. Na rozdíl od plátkové, používáme místo plátku odměrku či váhu (i plátková by se měla převážit – plátky nemusí být stejně velké či mohou být uštípnuté). Nabobtnalou práškovou želatinu, oproti plátkové neždímáme. Želatina se vyrábí s  sílou –  180 bloom.

Použití:
Necháme nabobtnat potřebné množství želatiny (dle vaší receptury), na 1g želatiny přidáme 5g tekutiny (odebrané z potřebného množství vody, šlehačky, mléka, atd., dle vaší receptury) a nechat na 15 minut odležet, aby želatina změkla.

Poté směs lehce zahřejeme a tím rozpustíme želatinu (teplota by neměla překročit 50 °C). Následně smícháme rozpuštěnou želatinu se zbytkem tekutiny a ostatními ingrediencemi. Studené tekutiny doporučujeme přilévat do teplé rozpouštěné želatiny (velmi pomalu a za stálého míchání).
Nikdy opačně, neboť rozpuštěná želatina začala okamžitě tuhnou a vytvářet hrudky.
Upozornění: Pokud zahřejete želatinu na více jak 80°C nebo přidáte příliš kyselin, želatina ztratí želírovací schopnost.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyrobeno v Itálii

Doplňkové parametry

Kategorie: Želatiny
Hmotnost: 1 kg